SUBARU MOTORS in CLUJ Laszlo Tamas Repezentanta Subaru II

SUBARU MOTORS in CLUJ Laszlo Tamas Repezentanta Subaru II

Mesajde Ronin » 05 Mar 2018, 20:36

feriti- va de acest excroc , Laszlo Tamas, atelierul FANTOMAS
isi da intalnire , cu dumneavoastra , prin benzinarii, parcari de magazine, promite ca repara orice ca aduce piese NOI, si va gasiti ca face reparatia cu piese din dezmebrari sau de la motoarele altora ,... nu primiti nici un act de predare , primire , piese+ motor, nu primiti garantie sau factura .

va promite orice , pana primeste piesele , sau motorul si apoi va da inapoi ce doreste el

nu va duce la un atelier adresa fixa , ca sa nu puteti da de el
nu raspunde la telefon , pentru ulterioare reclamatii sau garantii

preturi practicate :
shortblock recuperat din dezmembrari 1500-2000 euro
manopera la negru 300 euro
cost rebuild motor 3000-3500 euro

deci atentie la neatentie , ce ii dati acestui individ, motor sau acte sau bani avans , si in ce conditii , daca nu vreti sa umblati pe la Politie , sa cautati un expert in ale minciunii.

poze aici cu individul respectiv

Imagine

Imagine
Imagine

SE LAUDA , CA DA FACTURA SI DEVIZ PE LUCRARE, SI CA ARE SERVICE AUTORIZAT RAR

BASME
Ronin
Administratorul site-ului

Re: SUBARU MOTORS in CLUJ reprezentanta SUBARU II

Mesajde strike_gabriel » 05 Mar 2018, 20:43

si eu m-am lovit de excrocul asta, am dat 2 Chiulase la recondititionat , am platit 300 Ron , nici o chitanta , factura
a raspuns la telefon si intalnire { doar dupa 2 ore de asteptare } , doar cand am amenitat ca merg la POLITIE sa fac plangere penala de inselaciune si Furt , sa pot obtine adresa din buletin , doar asa am primit inapoi Chiulasele

prima data a venit , a adus Chiulasele , pe Calea Turzii, parcare reprezentante Mitsubishi,
apoi dupa alta ora a venit in Parcare la POLUX , si a adus capacele Chiulaselor { una nu era a mea , si avea o ureche RUPTA - a mea era impecabila , } axele cu came ale mele , culbotorii de la alta masina !!!!

lipsa ghidajele de LANT, din plastic ,.... deci am primit partial Piesele mele , a furat o parte din piese, si unde nu a putut ascunde , a complecta dintr-o vechitura de motor, piesele care ii lipseau

Ma intreb , in ce motor au mers , pisele mele , in stare impecabila ?????? cele care lipseau la intalnire cand se facea predarea in parcare la POLUX ????

regret ca am dus la el Chiulasele mele , la reconditionat

FERITI-VA DE ACEST INDIVID

Individul : Tamas Laszlo
ultima firma a lui, Radiata in 2014 , la care sustine ca a fost admin
Clubul Sportiv L.T.L. Sport
adresa:Aleea Slatina 1 , Cluj-Napoca, intr-un apratament de bloc
CUI : 21837153
Inregistrata la Registrul comertului : 28 mai 2007
Radiata in 2014 -- DIZOLVARE CU LICHIDARE(RADIERE) din data 05 May 2014

telefon mobil activ : 0722 344 730

profil facebock :
https://www.facebook.com/laszlo.tamas.3382

Imagine

http://www.hartaromanieionline.ro/judet ... LTL-Sport/

anunt activ pe olx , aici :
https://www.olx.ro/oferta/subaru-boxer- ... 0b679eca01

trebuie sa fiti extrem de disperati sa apelati la acest individ, fara GARANTIE, si FARA NICI un ACT DE IDENTIFICARE SAU CONTRACT DE PRESTARE SERVICII, intre el si dumneavoastra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

semnalmente
chel
inaltime :1,67-1,71 m
greutate 70-80 kg
"schiop " de piciorul Drept , isi cam taraie piciorul drept , deoarece se pare ca are proteza cocsala partea dreapta

se prezinta la intalniri sa colecteze motoare cu o utilitara TOYOTA neagra cu Nr de CJ
si o Dacia Sandero , dubita { 3 usi } , Nr. inmatriculare CJ 97 UFO , culoare albastru inchis nemetalizat .
strike_gabriel

Re: SUBARU MOTORS in CLUJ Laslo Tamas Repezentanta Subaru II

Mesajde strike_gabriel » 06 Mar 2018, 02:27

un paduche ordinar , cam asta este, care va poate servii cu piese din dezmembrari :))) plus ceva piese noi indispensabile .

PS: auziti

a cerut 600 euro , pe Volanta + disc, reconditionate , si sa dai volanta ta + discul la schimb

pretul la Kit original , este 565euro + TVA
DECI TREBUIE SA FII SENIL SA ACCEPTI KITUL RECONDITIONAT , PRIN EL LA O FIRMA DIN UNGARIA .

NU AM PRIMIT NICI O FACTURA , NIMIC
strike_gabriel

Re: SUBARU MOTORS in CLUJ Laszlo Tamas Repezentanta Subaru I

Mesajde Ronin » 12 Mar 2018, 15:49

Multumesc pe aceasta cale lui RONIN, pentru ca mi-a permis sa adaug si eu la acest articol
sunt "Istvan" din Odorheiul Secuiesc , - si m-am intalnit si eu cu acest individ , in Cluj , intr-o benzinarie .
am dus un motor Euro 5 din masina mea inmatriculata , si un motor Euro 4 Subaru , pentru piese .
a venit la Intalnire in Toyota DUBITA , si a propus ca preia ambele motoare pe loc, si face unul functional , si al 2 -lea motor ii ramane lui .
nici un act de identitate , nici un proces verbal , doar asa pe incredere - sa-i dau lui 2 motoare si sa astept , sper ca face el ceva

am refuzat , categoric , considerand un abuz de incredere, si chiar o nebunie sa dai unui necunoscut 2 motoare intr-o benzinarie, fara nici un act de garantie pentru ele .

prima impresie , a fost ca este un excroc ordinar , care incearca sa se faca cu 2 motoare , pe care unul incearca sa-l repare , si unul il pune la vanzare in Piata second-hand , in cluj Duminica , sau online .
ca sa evit bataile de cap -- ulterioare , adica sa umblu pe la Politie , si sa-l caut prin Cluj, sa-mi recuperez motoarele, am refuzat oferta lui -- SI ANUME PREDAREA MOTOARELOR CATRE EL , in BENZINARIE , si am plecat cu ele acasa .

am reparat EURO 5 , in Reprezentanta Subaru , ulterior , a fot nevoie schimbarea unui ax cu came + reglare culbutori.

recomand , sa va feriti de acest individ, care avea singurul scop sa castige manopera + un motor , pentru piese , pentru el - pentru urmatoarele "capturi " , " fraieri "

este exact ca un Pajanjen , care sta la panda , sa-i pice o musca in plasa , si sa se indestuleze copios , pe miza , ca putina lume { service-uri } se incumeta sa repare motoare Japoneze .

ma mir ca OLX - ii accepta anuntul , posibil ca NU stiu de istoricul , activitatea acestui individ, si cu ce se ocupa .
posibil ca-l considera , cinstit si neprihanit , ca o fecioara in Soare , inainte de nunta .
Ronin
Administratorul site-ului

Înapoi la Offtopic